| User | Maude |
| Upload Date | Fri, 28 Aug 2020 22:13:41 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2.72 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM |
| Single-Core Score | 681 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 935 | |
| Integer Score | 645 | |
| Floating Point Score | 718 | |
|
AES-XTS
|
935
1.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
728
3.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
699
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
679
1.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
592
695.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
625
195.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
622
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
631
200.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
648
5.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
596
6.91 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
601
751.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
685
4245.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
563
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
651
5.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
668
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1158
56.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1268
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
791
635.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
572
5.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
690
22.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
567
21.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6642 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8587 | |
| Integer Score | 6313 | |
| Floating Point Score | 7030 | |
|
AES-XTS
|
8587
14.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7079
35.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7439
351.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4399
12.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6489
7.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6763
2.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6531
354.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5872
1.83 MB/sec |
|
|
Clang
|
6848
53.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5967
69.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5049
6.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7752
48029.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7032
386.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5765
44.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6103
150.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10795
529.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12822
174.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9654
7.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6133
54.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5644
180.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4625
178.7 images/sec |