| User | andreacantatore62 |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 18:44:05 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B350-F GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Summit Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 868 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1794 | |
| Integer Score | 759 | |
| Floating Point Score | 951 | |
|
AES-XTS
|
1794
3.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
854
4.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
901
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
685
1.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
673
790.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
655
205.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
782
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
679
216.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
745
5.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
909
10.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
864
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
892
5526.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1073
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
879
6.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
742
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1656
81.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1520
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1062
852.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
755
6.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
859
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
613
23.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3040 | |
| Integer Score | 3938 | |
| Floating Point Score | 4535 | |
|
AES-XTS
|
3040
5.18 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4500
22.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5842
276.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1897
5.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4475
5.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4612
1.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4382
237.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2721
866.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
4928
38.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3763
43.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4572
5.72 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6118
37903.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4312
237.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4577
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4334
106.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7505
368.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8852
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7080
5.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4088
36.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2555
81.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1419
54.8 images/sec |