| User | piyabute |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 15:00:01 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550M-K |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.39 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1277 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2218 | |
| Integer Score | 1118 | |
| Floating Point Score | 1463 | |
|
AES-XTS
|
2218
3.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1250
6.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1284
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1075
3.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
949
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
959
300.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1122
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1078
343.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1117
8.70 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1283
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1429
1.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1263
7824.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1538
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1325
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1208
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2415
118.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2400
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1591
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1066
9.55 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1274
40.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1178
45.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 11911 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6933 | |
| Integer Score | 11295 | |
| Floating Point Score | 14074 | |
|
AES-XTS
|
6933
11.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15602
78.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16286
770.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5176
14.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11899
14.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12894
4.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12246
664.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7143
2.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
15152
118.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11188
129.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13923
17.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17698
109649.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13785
757.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14934
115.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12283
302.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22858
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23758
323.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21804
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12754
114.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10973
350.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4155
160.6 images/sec |