| User | wzq1234568 |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 13:16:11 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B550M Steel Legend |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.46 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1313 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2367 | |
| Integer Score | 1134 | |
| Floating Point Score | 1524 | |
|
AES-XTS
|
2367
4.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1450
7.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1396
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1091
3.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
882
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
930
291.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1120
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1061
338.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1119
8.72 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1290
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1454
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1267
7848.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1594
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1366
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1259
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2503
122.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2515
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1729
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1123
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1385
44.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1205
46.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12830 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7183 | |
| Integer Score | 12378 | |
| Floating Point Score | 14750 | |
|
AES-XTS
|
7183
12.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
17548
88.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18020
852.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5330
15.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14338
16.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14745
4.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12723
690.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7431
2.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
17179
133.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11789
136.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14428
18.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20884
129382.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14392
791.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17087
131.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12525
308.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22900
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24254
330.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22495
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12864
115.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10974
350.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4391
169.6 images/sec |