| User | Section2art |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 10:21:11 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. K30BF_M32BF_A_F_K31BF |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. K30BF_M32BF_A_F_K31BF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A10-7800 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3.89 GHz |
| Package | Socket FM2+ (906) |
| Codename | Kaveri |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 508 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 679 | |
| Integer Score | 520 | |
| Floating Point Score | 452 | |
|
AES-XTS
|
679
1.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
551
2.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
705
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
424
1.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
504
591.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
572
179.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
536
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
444
141.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
513
4.00 Klines/sec |
|
|
Camera
|
477
5.53 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
295
369.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
430
2663.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
223
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
479
3.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
390
9.62 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
888
43.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1053
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
571
458.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
381
3.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
401
12.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
375
14.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1611 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1481 | |
| Integer Score | 1702 | |
| Floating Point Score | 1435 | |
|
AES-XTS
|
1481
2.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1888
9.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2360
111.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1090
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1917
2.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1948
610.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1837
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1405
447.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1828
14.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1401
16.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
878
1.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1538
9527.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1434
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1703
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1122
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2419
118.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3259
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1922
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1225
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1072
34.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
719
27.8 images/sec |