| User | Gurman |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 08:40:27 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF Gaming FX705DT_FX705DT |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX705DT |
| Power Plan | High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3550H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 909 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1966 | |
| Integer Score | 793 | |
| Floating Point Score | 984 | |
|
AES-XTS
|
1966
3.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
773
3.91 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1012
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
664
1.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
725
851.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
708
222.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
825
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
727
231.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
788
6.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
988
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
673
842.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
979
6066.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1168
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
968
7.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
943
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1621
79.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1670
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1197
961.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
805
7.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
692
22.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
659
25.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3319 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4086 | |
| Integer Score | 3129 | |
| Floating Point Score | 3602 | |
|
AES-XTS
|
4086
6.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3431
17.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4413
208.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2034
5.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2661
3.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3319
1.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3522
191.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2816
897.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3467
27.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3070
35.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3411
4.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4746
29404.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3065
168.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3729
28.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3816
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5534
271.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7304
99.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4983
4.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3201
28.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2021
64.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1441
55.7 images/sec |