| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 02:02:03 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | 1usmus Ryzen Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Maximum Frequency | 4.28 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1292 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2259 | |
| Integer Score | 1146 | |
| Floating Point Score | 1446 | |
|
AES-XTS
|
2259
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1329
6.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1322
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1202
3.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
966
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
939
294.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1119
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1092
347.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1116
8.70 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1304
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1434
1.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1246
7716.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1548
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1309
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1059
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2520
123.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2166
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1625
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1072
9.61 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1323
42.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1194
46.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 7968 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7233 | |
| Integer Score | 7585 | |
| Floating Point Score | 8919 | |
|
AES-XTS
|
7233
12.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9946
50.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9964
471.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4788
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7616
8.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7970
2.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7913
429.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5572
1.73 MB/sec |
|
|
Clang
|
8839
68.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7401
85.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9609
12.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10946
67815.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7767
426.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8913
68.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7660
188.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14758
724.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15011
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12669
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7262
65.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6056
193.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4125
159.4 images/sec |