| Upload Date | Sat, 27 Jun 2020 00:50:05 +0000 |
| Views | 181 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5550 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KVH47 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1275 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1666 | |
| Integer Score | 1194 | |
| Floating Point Score | 1384 | |
|
AES-XTS
|
1666
2.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1268
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1376
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1114
3.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1121
1.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1190
373.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1202
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1175
374.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1197
9.33 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1126
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1297
1.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1236
7658.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1105
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1157
8.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1139
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2266
111.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2351
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1511
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1091
9.78 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1327
42.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1309
50.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6011 | |
| Integer Score | 6353 | |
| Floating Point Score | 6678 | |
|
AES-XTS
|
6011
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7742
39.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8790
415.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3875
10.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6009
7.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6857
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7280
395.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5836
1.82 MB/sec |
|
|
Clang
|
7353
57.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4967
57.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6860
8.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7407
45887.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5771
317.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6604
50.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6931
170.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9914
486.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12763
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9226
7.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6044
54.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4259
136.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2922
112.9 images/sec |