| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Fri, 26 Jun 2020 21:24:28 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5775C |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3.60 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Broadwell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 801 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 924 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1120 | |
| Integer Score | 863 | |
| Floating Point Score | 1022 | |
|
AES-XTS
|
1120
1.91 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
887
4.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
971
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
856
2.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
822
965.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
858
269.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
864
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
897
285.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
867
6.76 Klines/sec |
|
|
Camera
|
760
8.80 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
863
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1006
6230.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
824
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
907
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
904
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1524
74.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1779
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1146
920.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
805
7.21 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
938
30.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
928
35.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3476 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1965 | |
| Integer Score | 3360 | |
| Floating Point Score | 3980 | |
|
AES-XTS
|
1965
3.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4941
25.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4615
218.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1715
4.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3141
3.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3619
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3528
191.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2767
881.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
4167
32.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3019
35.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4157
5.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5068
31397.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3377
185.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3919
30.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3360
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6095
299.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6626
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5536
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3292
29.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3447
110.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1668
64.4 images/sec |