| Upload Date | Fri, 26 Jun 2020 20:56:34 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.5 (Build 19F2200) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AA95B1DDAB278B95 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1500 MHz |
| Single-Core Score | 1274 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1719 | |
| Integer Score | 1164 | |
| Floating Point Score | 1439 | |
|
AES-XTS
|
1719
2.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1283
6.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1199
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1197
3.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
986
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1110
347.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1207
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1167
371.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1116
8.69 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1242
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1156
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1440
8924.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1115
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1265
9.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1195
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2402
117.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2219
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1623
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1185
10.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1356
43.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1410
54.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5274 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6652 | |
| Integer Score | 4874 | |
| Floating Point Score | 5911 | |
|
AES-XTS
|
6652
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4939
25.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5464
258.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3820
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4704
5.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5110
1.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5104
277.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4799
1.49 MB/sec |
|
|
Clang
|
4872
38.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5254
60.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5205
6.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6740
41756.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5168
284.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6288
48.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5454
134.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8985
440.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9969
135.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8267
6.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5383
48.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3717
118.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3341
129.1 images/sec |