| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | Fri, 26 Jun 2020 01:27:15 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4.45 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1327 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2295 | |
| Integer Score | 1179 | |
| Floating Point Score | 1487 | |
|
AES-XTS
|
2295
3.91 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1319
6.67 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1374
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1264
3.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
968
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
966
302.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1178
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1115
355.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1163
9.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1350
15.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1475
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1306
8092.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1613
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1357
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
992
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2605
127.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2247
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1704
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1118
10.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1377
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1228
47.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 8208 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7119 | |
| Integer Score | 7836 | |
| Floating Point Score | 9195 | |
|
AES-XTS
|
7119
12.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10248
51.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10631
502.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4787
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7970
9.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8313
2.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8105
439.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5689
1.77 MB/sec |
|
|
Clang
|
9230
71.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7579
87.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9985
12.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11415
70719.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7992
439.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9278
71.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7920
195.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15080
739.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15734
214.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12921
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7615
68.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6167
197.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4123
159.3 images/sec |