| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | Fri, 26 Jun 2020 01:23:38 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4.45 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1317 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2254 | |
| Integer Score | 1163 | |
| Floating Point Score | 1495 | |
|
AES-XTS
|
2254
3.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1338
6.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1371
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1235
3.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
972
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
963
301.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1151
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1112
354.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1078
8.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1328
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1460
1.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1280
7929.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1580
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1366
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1192
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2555
125.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2215
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1653
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1110
9.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1360
43.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1226
47.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 7940 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7128 | |
| Integer Score | 7539 | |
| Floating Point Score | 8943 | |
|
AES-XTS
|
7128
12.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9741
49.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10199
482.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4745
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7261
8.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8009
2.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8018
435.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5633
1.75 MB/sec |
|
|
Clang
|
8829
68.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7201
83.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9751
12.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10830
67097.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7837
430.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8585
66.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7724
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14873
729.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15393
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12624
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7453
66.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6027
192.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4109
158.8 images/sec |