| User | andreacantatore62 |
| Upload Date | Thu, 25 Jun 2020 20:49:22 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF B450M-PLUS GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.98 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1570 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 983 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1767 | |
| Integer Score | 868 | |
| Floating Point Score | 1101 | |
|
AES-XTS
|
1767
3.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
912
4.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
939
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
854
2.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
778
913.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
745
233.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
864
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
837
266.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
839
6.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1085
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1049
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1013
6276.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1294
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1021
7.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
838
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1911
93.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1766
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1264
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
873
7.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
974
31.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
672
26.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6854 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7376 | |
| Integer Score | 6526 | |
| Floating Point Score | 7476 | |
|
AES-XTS
|
7376
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7775
39.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9133
432.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3956
11.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6414
7.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6989
2.19 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7067
383.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4973
1.55 MB/sec |
|
|
Clang
|
7511
58.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6461
74.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7432
9.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9962
61718.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7312
401.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7428
57.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7308
180.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12131
595.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13966
190.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10061
8.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6486
58.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4276
136.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2933
113.3 images/sec |