| User | Riccirich |
| Upload Date | Sat, 28 Sep 2019 11:31:01 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 81LY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 817 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1720 | |
| Integer Score | 717 | |
| Floating Point Score | 883 | |
|
AES-XTS
|
1720
2.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
788
3.98 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
967
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
608
1.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
679
797.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
638
200.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
715
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
676
215.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
675
5.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
767
8.90 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
568
710.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
868
5375.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
971
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
824
6.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
875
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1468
72.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1523
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1059
850.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
764
6.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
692
22.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
588
22.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2923 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2228 | |
| Integer Score | 2877 | |
| Floating Point Score | 3138 | |
|
AES-XTS
|
2228
3.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2895
14.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4247
200.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1378
3.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3222
3.78 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3224
1.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3121
169.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2698
859.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3391
26.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2688
31.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3299
4.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4870
30172.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2853
156.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3673
28.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3138
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4550
223.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6422
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4749
3.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2906
26.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1484
47.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
919
35.5 images/sec |