| Upload Date | Thu, 25 Jun 2020 08:15:21 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5KPL-SE |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5460 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| Maximum Frequency | 3.18 GHz |
| Package | Socket 771 LGA |
| Codename | Harpertown |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR2 SDRAM 401 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 423 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 64 | |
| Integer Score | 425 | |
| Floating Point Score | 477 | |
|
AES-XTS
|
64
110.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
673
3.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
591
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
405
1.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
460
539.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
335
105.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
326
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
277
88.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
516
4.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
391
4.53 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
417
521.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
512
3174.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
431
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
532
4.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
546
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
606
29.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
890
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
566
454.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
313
2.80 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
567
18.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
200
7.74 images/sec |
| Multi-Core Score | 1365 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 247 | |
| Integer Score | 1468 | |
| Floating Point Score | 1329 | |
|
AES-XTS
|
247
430.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
2341
11.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2148
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
771
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1673
1.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2057
644.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1662
90.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
993
316.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1583
12.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
911
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
838
1.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
999
6186.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1444
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2086
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1679
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2105
103.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2714
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2234
1.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
777
6.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1184
37.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
461
17.8 images/sec |