| User | mtmccarthy |
| Upload Date | Wed, 24 Jun 2020 00:58:35 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 5.6.19-300.fc32.x86_64 x86_64 |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B46 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 SLI PLUS (MS-7B46) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.58 GB |
| Single-Core Score | 1413 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1737 | |
| Integer Score | 1353 | |
| Floating Point Score | 1490 | |
|
AES-XTS
|
1737
2.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1268
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1383
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1344
3.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1389
1.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1346
421.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1357
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1367
435.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1388
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1342
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
905
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1465
9076.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1177
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1313
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1304
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2294
112.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2755
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1745
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1342
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1378
44.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1471
56.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6207 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6421 | |
| Integer Score | 5957 | |
| Floating Point Score | 6713 | |
|
AES-XTS
|
6421
10.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5703
28.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7437
351.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3697
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6080
7.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6359
1.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6494
352.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5314
1.65 MB/sec |
|
|
Clang
|
6521
50.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6921
80.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5504
6.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7713
47784.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7277
400.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7303
56.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6634
163.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7817
383.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12748
173.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10046
8.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7017
62.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3846
123.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3086
119.2 images/sec |