| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Sat, 28 Sep 2019 02:06:09 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z370 Gaming-ITX/ac |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 904 EHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1004 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1294 | |
| Integer Score | 940 | |
| Floating Point Score | 1093 | |
|
AES-XTS
|
1294
2.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
979
4.95 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1074
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
843
2.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
887
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
883
276.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
958
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
987
314.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
939
7.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
931
10.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
905
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
953
5902.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
920
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
944
7.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
943
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1742
85.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1866
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1202
965.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
909
8.15 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1044
33.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1014
39.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5111 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5362 | |
| Integer Score | 4903 | |
| Floating Point Score | 5520 | |
|
AES-XTS
|
5362
9.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4974
25.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6439
304.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2957
8.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5288
6.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4578
1.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5290
287.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4964
1.54 MB/sec |
|
|
Clang
|
5726
44.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4747
55.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3804
4.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5626
34858.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5448
299.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6222
47.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5233
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7974
391.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11310
154.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9153
7.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5601
50.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3218
102.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2569
99.3 images/sec |