| User | pp2309 |
| Upload Date | Mon, 22 Jun 2020 11:32:51 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 13-aw0xxx |
| Motherboard | HP 86F9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G4 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.75 GB |
| Single-Core Score | 1190 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3587 | |
| Integer Score | 1004 | |
| Floating Point Score | 1193 | |
|
AES-XTS
|
3587
6.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
888
4.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1228
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
850
2.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1052
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1050
328.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1137
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
945
300.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
977
7.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
962
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1013
1.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1141
7069.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1055
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1084
8.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
946
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1769
86.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2106
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1514
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
992
8.89 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
951
30.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1049
40.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3284 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7607 | |
| Integer Score | 2918 | |
| Floating Point Score | 3358 | |
|
AES-XTS
|
7607
13.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3279
16.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3867
182.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2691
7.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2478
2.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2957
926.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3033
164.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2612
832.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
2831
22.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2733
31.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3179
3.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3841
23796.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2474
136.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2923
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3282
80.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4574
224.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6221
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4523
3.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2958
26.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2440
78.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2275
87.9 images/sec |