| User | marcosdemoyalpz |
| Upload Date | Mon, 22 Jun 2020 02:13:24 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X470-F GAMING |
| Power Plan | 1usmus Ryzen Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4.45 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1313 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2350 | |
| Integer Score | 1153 | |
| Floating Point Score | 1487 | |
|
AES-XTS
|
2350
4.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1345
6.80 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1369
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1082
3.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
971
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
991
310.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1170
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1082
344.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1135
8.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1312
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1476
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1304
8077.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1589
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1364
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1074
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2583
126.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2254
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1707
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1110
9.94 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1339
42.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1187
45.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8173 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7227 | |
| Integer Score | 7791 | |
| Floating Point Score | 9157 | |
|
AES-XTS
|
7227
12.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10123
51.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10555
499.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4601
13.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7860
9.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8430
2.64 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8053
437.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5725
1.78 MB/sec |
|
|
Clang
|
9292
72.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7582
87.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9543
11.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11494
71207.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8037
441.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9335
71.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7926
195.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15025
737.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15653
213.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13103
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7462
66.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6133
196.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4126
159.4 images/sec |