| User | pp2309 |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 22:47:25 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-dk0xxx |
| Motherboard | HP 85FA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1064 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1427 | |
| Integer Score | 985 | |
| Floating Point Score | 1175 | |
|
AES-XTS
|
1427
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
987
4.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1128
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
904
2.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
945
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
957
299.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1025
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
991
315.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1033
8.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
917
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1061
1.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1075
6661.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1027
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1020
7.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1000
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1800
88.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2023
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1300
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
964
8.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1081
34.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1001
38.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3676 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2848 | |
| Integer Score | 3589 | |
| Floating Point Score | 4001 | |
|
AES-XTS
|
2848
4.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4317
21.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4985
235.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1717
4.84 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3587
4.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4089
1.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3972
215.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3033
966.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
4540
35.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3335
38.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4957
6.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5704
35341.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3876
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4351
33.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3881
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5054
247.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7789
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6079
4.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3765
33.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1871
59.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1348
52.1 images/sec |