| User | pp2309 |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 22:28:02 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Spectre x360 Convertible 13-aw0xxx |
| Motherboard | HP 86F9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G4 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.75 GB |
| Single-Core Score | 1133 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3815 | |
| Integer Score | 908 | |
| Floating Point Score | 1172 | |
|
AES-XTS
|
3815
6.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
754
3.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1159
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
874
2.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
895
1.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
928
290.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1034
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
856
272.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
920
7.17 Klines/sec |
|
|
Camera
|
812
9.41 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
876
1.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1042
6457.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
986
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1062
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
926
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1838
90.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2092
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1502
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1019
9.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
985
31.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1119
43.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3472 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7386 | |
| Integer Score | 3142 | |
| Floating Point Score | 3536 | |
|
AES-XTS
|
7386
12.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3277
16.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4200
198.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2857
8.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2633
3.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2913
912.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3495
189.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3088
983.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
3127
24.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2936
34.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3442
4.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4137
25629.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2569
141.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3346
25.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3543
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4546
223.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6523
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4804
3.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3075
27.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2491
79.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2280
88.1 images/sec |