| User | struikrover |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 14:17:04 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 20.04 LTS 5.4.0-37-generic x86_64 |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z490-G GAMING |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 5.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.54 GB |
| Single-Core Score | 1487 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1718 | |
| Integer Score | 1407 | |
| Floating Point Score | 1621 | |
|
AES-XTS
|
1718
2.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1448
7.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1447
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1427
4.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1437
1.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1393
436.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1388
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1404
447.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1418
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1307
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1404
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1486
9205.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1262
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1347
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1345
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2764
135.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2765
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1865
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1327
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1521
48.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1482
57.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8269 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7643 | |
| Integer Score | 8008 | |
| Floating Point Score | 8939 | |
|
AES-XTS
|
7643
13.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9294
47.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9624
455.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4899
13.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8105
9.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8685
2.72 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8561
464.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6950
2.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
9554
74.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7720
89.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8669
10.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11522
71386.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7518
413.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9251
71.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8651
213.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12702
623.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16668
227.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13101
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8217
73.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5797
185.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3666
141.7 images/sec |