| User | Zyrel |
| Upload Date | Sun, 21 Jun 2020 04:28:41 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-43 |
| Motherboard | PK Octavia_PKS |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3550H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 400 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 893 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1921 | |
| Integer Score | 782 | |
| Floating Point Score | 963 | |
|
AES-XTS
|
1921
3.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
827
4.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1000
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
628
1.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
703
825.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
694
217.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
828
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
684
217.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
787
6.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
963
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
696
871.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1010
6256.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1139
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
966
7.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
801
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1636
80.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1618
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1204
966.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
788
7.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
707
22.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
602
23.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2644 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2260 | |
| Integer Score | 2564 | |
| Floating Point Score | 2880 | |
|
AES-XTS
|
2260
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2831
14.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4008
189.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1379
3.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2532
2.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2785
872.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2933
159.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2008
639.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
2947
23.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2498
29.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2640
3.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4040
25027.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2711
149.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2967
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3030
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4380
214.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5943
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4378
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2780
24.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1519
48.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
903
34.9 images/sec |