| User | RelentlessXDeath |
| Upload Date | Sat, 20 Jun 2020 21:18:07 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock A320M-HDV R4.0 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.10 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1225 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2166 | |
| Integer Score | 1076 | |
| Floating Point Score | 1391 | |
|
AES-XTS
|
2166
3.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1282
6.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1259
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1011
2.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
923
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
909
284.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1074
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1000
318.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1068
8.32 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1232
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1364
1.71 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1209
7491.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1469
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1274
9.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1152
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2381
116.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2077
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1568
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1011
9.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1255
40.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1080
41.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5720 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5413 | |
| Integer Score | 5272 | |
| Floating Point Score | 6741 | |
|
AES-XTS
|
5413
9.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6400
32.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7113
336.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2918
8.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5178
6.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5292
1.66 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5644
306.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3999
1.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
6075
47.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6300
73.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6290
7.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6974
43203.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6538
359.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7348
56.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5134
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11267
552.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11190
152.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9888
7.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5574
49.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4945
158.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3512
135.7 images/sec |