| User | DR123 |
| Upload Date | Sat, 20 Jun 2020 17:49:40 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9300 |
| Motherboard | Dell Inc. 0H7N75 |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.59 GB |
| Single-Core Score | 798 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2495 | |
| Integer Score | 650 | |
| Floating Point Score | 837 | |
|
AES-XTS
|
2495
4.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
604
3.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
555
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
562
1.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
609
715.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
711
222.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
808
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
722
230.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
682
5.32 Klines/sec |
|
|
Camera
|
642
7.44 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
675
844.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
717
4443.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
708
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
817
6.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
727
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1288
63.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1553
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1077
865.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
710
6.36 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
650
20.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
694
26.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2404 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6583 | |
| Integer Score | 2080 | |
| Floating Point Score | 2408 | |
|
AES-XTS
|
6583
11.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2219
11.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2768
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1887
5.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1891
2.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1978
619.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2385
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2061
656.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1917
14.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1785
20.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2259
2.83 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2581
15988.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1730
95.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2202
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2399
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3254
159.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4189
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3566
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2015
18.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1737
55.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1739
67.2 images/sec |