| User | neonicmak |
| Upload Date | Fri, 27 Sep 2019 14:39:02 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9380 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KTDY6 |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4.59 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.77 GB |
| Single-Core Score | 1186 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1614 | |
| Integer Score | 1108 | |
| Floating Point Score | 1284 | |
|
AES-XTS
|
1614
2.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1091
5.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1258
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
941
2.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1082
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1093
342.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1127
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1141
363.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1152
8.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1112
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1139
1.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1143
7081.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1151
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1118
8.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1081
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2005
98.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2256
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1447
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1059
9.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1145
36.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1088
42.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3861 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4484 | |
| Integer Score | 3736 | |
| Floating Point Score | 4029 | |
|
AES-XTS
|
4484
7.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4718
23.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4789
226.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2596
7.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3276
3.85 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3684
1.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4113
223.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3529
1.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
4054
31.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3408
39.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4514
5.65 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4541
28136.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3189
175.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3781
29.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4101
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5762
282.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7590
103.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5421
4.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3627
32.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2448
78.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2131
82.4 images/sec |