| User | neonicmak |
| Upload Date | Fri, 27 Sep 2019 13:45:14 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9380 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KTDY6 |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8565U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4.59 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.77 GB |
| Single-Core Score | 1203 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1664 | |
| Integer Score | 1116 | |
| Floating Point Score | 1313 | |
|
AES-XTS
|
1664
2.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1134
5.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1272
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
945
2.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1116
1.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1088
340.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1153
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1148
365.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1162
9.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1059
12.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1187
1.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1189
7367.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1159
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1131
8.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1096
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2034
99.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2291
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1478
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1075
9.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1197
38.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1116
43.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 3843 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4759 | |
| Integer Score | 3730 | |
| Floating Point Score | 3934 | |
|
AES-XTS
|
4759
8.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4754
24.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4700
222.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2693
7.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3261
3.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3609
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4066
220.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3553
1.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
4112
32.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3324
38.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4498
5.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4509
27933.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3169
174.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3803
29.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4027
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5642
276.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7238
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5237
4.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3466
31.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2361
75.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2030
78.4 images/sec |