| User | qus10000 |
| Upload Date | Thu, 18 Jun 2020 18:36:31 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock A320M-DVS R4.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.67 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1698 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 875 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1825 | |
| Integer Score | 759 | |
| Floating Point Score | 968 | |
|
AES-XTS
|
1825
3.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
778
3.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
949
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
701
1.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
574
674.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
672
210.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
806
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
719
229.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
766
5.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
946
11.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
771
964.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
931
5768.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1201
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
913
7.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
810
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1608
78.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1614
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1119
898.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
767
6.87 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
760
24.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
650
25.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4015 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5211 | |
| Integer Score | 3692 | |
| Floating Point Score | 4517 | |
|
AES-XTS
|
5211
8.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3961
20.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5070
239.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2322
6.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3552
4.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3545
1.11 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3944
214.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3295
1.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
4136
32.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4042
46.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4518
5.65 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5696
35286.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4271
234.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4430
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4596
113.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7083
347.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8505
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6054
4.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3955
35.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2573
82.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1924
74.4 images/sec |