| User | piyabute |
| Upload Date | Thu, 18 Jun 2020 11:52:47 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7410 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M5G57 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10610U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4.89 GHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.64 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1197 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1705 | |
| Integer Score | 1097 | |
| Floating Point Score | 1328 | |
|
AES-XTS
|
1705
2.91 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1116
5.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1367
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1012
2.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1038
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1059
331.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1128
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1098
349.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1127
8.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
974
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1102
1.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1207
7475.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1112
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1161
8.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1150
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2071
101.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2284
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1468
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1096
9.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1200
38.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1252
48.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 3148 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4963 | |
| Integer Score | 2914 | |
| Floating Point Score | 3354 | |
|
AES-XTS
|
4963
8.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3659
18.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3279
155.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2504
7.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2757
3.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2941
921.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2932
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3312
1.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
2901
22.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2209
25.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4088
5.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3613
22382.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2917
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3176
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3080
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4743
232.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5414
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4615
3.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2501
22.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2378
76.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2037
78.7 images/sec |