| User | GuiltySpark |
| Upload Date | Thu, 18 Jun 2020 04:59:27 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock AB350 Gaming-ITX/ac |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.10 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1068 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2191 | |
| Integer Score | 930 | |
| Floating Point Score | 1180 | |
|
AES-XTS
|
2191
3.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1041
5.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1135
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
820
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
824
967.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
803
251.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
947
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
837
266.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
911
7.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1121
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1119
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1098
6799.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1456
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1077
8.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
863
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1998
98.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1873
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1336
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
920
8.24 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1041
33.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
775
29.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7189 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5363 | |
| Integer Score | 6937 | |
| Floating Point Score | 8038 | |
|
AES-XTS
|
5363
9.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7526
38.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10437
493.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3321
9.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7882
9.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8186
2.56 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7533
408.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4717
1.47 MB/sec |
|
|
Clang
|
8781
68.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7079
82.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8677
10.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11457
70978.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8482
466.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8798
67.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7584
186.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11590
568.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15877
216.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13032
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7514
67.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3803
121.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2347
90.7 images/sec |