| User | mborda |
| Upload Date | Thu, 18 Jun 2020 04:29:22 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade 15 Advanced Model (Early 2020) - RZ09-033 |
| Motherboard | Razer CH551 |
| Power Plan | Razer Cortex Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10875H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 5.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 996 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1324 | |
| Integer Score | 928 | |
| Floating Point Score | 1089 | |
|
AES-XTS
|
1324
2.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
961
4.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1051
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
845
2.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
880
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
897
281.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
964
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
943
300.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
938
7.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
889
10.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
969
1.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
989
6126.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
879
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
936
7.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
934
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1709
83.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1864
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1218
978.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
856
7.67 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1039
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1005
38.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4900 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4841 | |
| Integer Score | 4718 | |
| Floating Point Score | 5305 | |
|
AES-XTS
|
4841
8.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5934
30.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6446
304.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3117
8.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4117
4.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4760
1.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5288
287.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4288
1.33 MB/sec |
|
|
Clang
|
5029
39.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4347
50.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5309
6.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6297
39009.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4373
240.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5301
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5463
134.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8040
394.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10166
138.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6859
5.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4747
42.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3748
119.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2217
85.6 images/sec |