| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Thu, 18 Jun 2020 03:34:14 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5775C |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.71 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Broadwell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 686 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 930 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1107 | |
| Integer Score | 869 | |
| Floating Point Score | 1031 | |
|
AES-XTS
|
1107
1.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
921
4.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1003
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
832
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
839
985.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
864
270.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
795
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
915
291.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
852
6.64 Klines/sec |
|
|
Camera
|
820
9.50 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
889
1.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
958
5938.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
834
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
929
7.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
922
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1592
78.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1830
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1174
943.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
836
7.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
914
29.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
880
34.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 3000 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1780 | |
| Integer Score | 2880 | |
| Floating Point Score | 3462 | |
|
AES-XTS
|
1780
3.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4185
21.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3969
187.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1409
3.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2714
3.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3156
988.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3048
165.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2464
785.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3494
27.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2588
30.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3568
4.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4009
24839.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3102
170.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3433
26.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2817
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5198
255.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5851
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4820
3.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3007
26.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3353
107.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1352
52.2 images/sec |