| User | vongrippen |
| Upload Date | Wed, 17 Jun 2020 13:53:20 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450 Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.34 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1077 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2243 | |
| Integer Score | 926 | |
| Floating Point Score | 1211 | |
|
AES-XTS
|
2243
3.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
982
4.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1159
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
863
2.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
803
943.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
815
255.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
953
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
784
249.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
917
7.15 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1137
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1163
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1137
7045.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1464
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1074
8.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
960
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2153
105.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1892
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1293
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
953
8.54 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1071
34.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
767
29.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 7120 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5147 | |
| Integer Score | 6899 | |
| Floating Point Score | 7928 | |
|
AES-XTS
|
5147
8.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7490
37.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10554
499.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3085
8.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8139
9.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8328
2.61 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7504
407.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4288
1.33 MB/sec |
|
|
Clang
|
9173
71.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7261
84.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8643
10.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11997
74327.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8443
464.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8866
68.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7438
183.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11429
560.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14778
201.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12869
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7525
67.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3585
114.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2298
88.8 images/sec |