| User | kovalmaxim94 |
| Upload Date | Wed, 17 Jun 2020 10:49:20 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.5 (Build 19F101) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AA95B1DDAB278B95 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1600 MHz |
| Single-Core Score | 1242 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1310 | |
| Integer Score | 1223 | |
| Floating Point Score | 1272 | |
|
AES-XTS
|
1310
2.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1238
6.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1306
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1159
3.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1108
1.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1187
372.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1282
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1235
393.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1192
9.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1319
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1173
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1526
9457.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
376
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
777
5.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1266
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2413
118.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2387
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1354
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1287
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1389
44.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1522
58.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8660 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6542 | |
| Integer Score | 8419 | |
| Floating Point Score | 9534 | |
|
AES-XTS
|
6542
11.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10646
53.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11680
552.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4314
12.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7810
9.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10180
3.19 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8304
450.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7057
2.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
9283
72.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9160
106.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9438
11.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16156
100090.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10537
579.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10426
80.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9403
231.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12407
608.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17391
237.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15413
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9617
86.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4074
130.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2882
111.3 images/sec |