| User | barnabas-lesti |
| Upload Date | Wed, 17 Jun 2020 06:15:21 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MSI MS-7A65 |
| Motherboard | MSI B250M GAMING PRO (MS-7A65) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.80 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1009 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1383 | |
| Integer Score | 940 | |
| Floating Point Score | 1096 | |
|
AES-XTS
|
1383
2.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
902
4.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1116
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
819
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
896
1.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
903
283.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
970
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
968
308.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
963
7.50 Klines/sec |
|
|
Camera
|
950
11.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
911
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1005
6223.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
983
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
959
7.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
939
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1699
83.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1913
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1241
996.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
920
8.24 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
946
30.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
965
37.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 3132 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2845 | |
| Integer Score | 3062 | |
| Floating Point Score | 3333 | |
|
AES-XTS
|
2845
4.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2961
15.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4187
198.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1673
4.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3167
3.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3283
1.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3322
180.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2833
902.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3481
27.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3354
38.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3118
3.90 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3674
22765.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3459
190.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3572
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3226
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4626
226.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6818
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4626
3.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3366
30.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1740
55.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1447
55.9 images/sec |