| User | Eseemelias |
| Upload Date | Wed, 17 Jun 2020 04:32:46 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Sony Corporation SVD13215CLW |
| Motherboard | Sony Corporation VAIO |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| Maximum Frequency | 2.59 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.90 GB DDR3 SDRAM 797 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 585 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 799 | |
| Integer Score | 559 | |
| Floating Point Score | 606 | |
|
AES-XTS
|
799
1.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
555
2.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
663
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
526
1.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
531
624.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
548
171.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
554
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
562
178.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
560
4.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
539
6.24 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
428
536.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
615
3811.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
488
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
580
4.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
536
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
928
45.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1146
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
715
574.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
518
4.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
466
14.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
555
21.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1205 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1614 | |
| Integer Score | 1149 | |
| Floating Point Score | 1258 | |
|
AES-XTS
|
1614
2.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1323
6.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1417
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1141
3.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
915
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1078
337.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1229
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1153
367.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1164
9.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1003
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1037
1.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1465
9077.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1020
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1115
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1265
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1772
86.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2205
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1562
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1037
9.29 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
964
30.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
935
36.1 images/sec |