| User | piedude1717 |
| Upload Date | Wed, 17 Jun 2020 03:33:30 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise Evaluation (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570M Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.30 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2271 | |
| Integer Score | 1103 | |
| Floating Point Score | 1403 | |
|
AES-XTS
|
2271
3.87 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1271
6.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1320
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
977
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
904
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
960
300.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1111
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1070
340.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1112
8.66 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1284
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1415
1.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1211
7502.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1543
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1335
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
956
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2423
118.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2110
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1604
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1038
9.30 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1271
40.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1135
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 11140 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5864 | |
| Integer Score | 10795 | |
| Floating Point Score | 12766 | |
|
AES-XTS
|
5864
10.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
16224
82.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16257
769.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3973
11.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13617
16.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14103
4.42 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10795
585.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6387
1.99 MB/sec |
|
|
Clang
|
15171
118.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9459
109.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12604
15.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18673
115684.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13345
733.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15515
119.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10072
248.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
19520
957.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19972
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
20393
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10561
94.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10013
320.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3556
137.4 images/sec |