| User | mtmccarthy |
| Upload Date | Tue, 16 Jun 2020 23:01:06 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 5.6.16-300.fc32.x86_64 x86_64 |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B46 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 SLI PLUS (MS-7B46) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.58 GB |
| Single-Core Score | 1212 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1418 | |
| Integer Score | 1135 | |
| Floating Point Score | 1345 | |
|
AES-XTS
|
1418
2.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1099
5.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1144
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1097
3.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1166
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1143
358.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1146
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1145
364.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1156
9.00 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1124
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1116
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1239
7673.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1145
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1136
8.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1099
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2159
105.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2371
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1577
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1139
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1186
37.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1211
46.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5540 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4538 | |
| Integer Score | 5383 | |
| Floating Point Score | 6046 | |
|
AES-XTS
|
4538
7.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4868
24.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6291
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2932
8.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6494
7.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6301
1.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5801
314.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4841
1.51 MB/sec |
|
|
Clang
|
6376
49.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5768
66.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5501
6.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7206
44645.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6222
342.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6478
49.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5466
134.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8392
411.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12196
166.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9968
8.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6181
55.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2989
95.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2399
92.7 images/sec |