| User | mtmccarthy |
| Upload Date | Tue, 16 Jun 2020 22:37:29 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux 5.6.16-300.fc32.x86_64 x86_64 |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B46 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 SLI PLUS (MS-7B46) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.72 GB |
| Single-Core Score | 1051 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1346 | |
| Integer Score | 983 | |
| Floating Point Score | 1148 | |
|
AES-XTS
|
1346
2.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
893
4.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
968
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
810
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1099
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1040
325.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1030
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
991
315.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1062
8.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
987
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
702
878.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1171
7255.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1022
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1049
8.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1024
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1927
94.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2184
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1316
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1060
9.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
994
31.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
869
33.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3178 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2065 | |
| Integer Score | 3127 | |
| Floating Point Score | 3474 | |
|
AES-XTS
|
2065
3.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2723
13.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4675
221.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1283
3.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4012
4.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4113
1.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3209
174.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2653
845.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
3694
28.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3370
39.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3651
4.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4880
30230.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3889
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3956
30.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3308
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3909
191.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6029
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7139
5.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4145
37.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1381
44.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1018
39.3 images/sec |