| User | faib |
| Upload Date | Tue, 16 Jun 2020 20:52:11 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 80UD |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-6100U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2.30 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.88 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 226 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 411 | |
| Integer Score | 176 | |
| Floating Point Score | 303 | |
|
AES-XTS
|
411
717.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
192
992.0 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
211
9.97 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
299
844.1 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
304
357.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
74
23.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
120
6.49 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
202
64.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
129
1.00 Klines/sec |
|
|
Camera
|
190
2.20 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
182
228.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
197
1218.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
308
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
333
2.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
355
8.76 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
440
21.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
556
7.58 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
338
271.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
245
2.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
249
7.96 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
296
11.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 748 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 859 | |
| Integer Score | 670 | |
| Floating Point Score | 900 | |
|
AES-XTS
|
859
1.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1370
6.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
885
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
941
2.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
412
483.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
429
134.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
739
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
454
144.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
756
5.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
531
6.16 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
544
681.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1126
6976.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
896
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
998
7.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
904
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
972
47.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2047
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
798
640.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
913
8.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
968
31.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
452
17.5 images/sec |