| User | Dazaster |
| Upload Date | Tue, 16 Jun 2020 13:17:44 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1226 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2195 | |
| Integer Score | 1075 | |
| Floating Point Score | 1392 | |
|
AES-XTS
|
2195
3.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1343
6.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1282
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1159
3.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
709
832.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
934
292.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1075
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1043
332.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1044
8.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1241
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1405
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1221
7565.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1466
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1290
9.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
965
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2403
117.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2170
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1555
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1030
9.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1285
41.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1136
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7105 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6605 | |
| Integer Score | 6609 | |
| Floating Point Score | 8262 | |
|
AES-XTS
|
6605
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9498
48.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9505
449.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4359
12.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4038
4.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7566
2.37 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7245
393.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5156
1.60 MB/sec |
|
|
Clang
|
7945
61.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6740
78.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8833
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10237
63420.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7110
390.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8418
64.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7146
176.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13411
657.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13864
188.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11612
9.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6727
60.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5748
183.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3790
146.4 images/sec |