| User | peiyuan_gao |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 20:49:06 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15s-fq1xxx |
| Motherboard | HP 86C9 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1184 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3258 | |
| Integer Score | 1019 | |
| Floating Point Score | 1197 | |
|
AES-XTS
|
3258
5.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
891
4.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1208
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
815
2.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1052
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1020
319.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1129
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1075
342.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1031
8.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1006
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1026
1.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1107
6858.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1074
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1124
8.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
937
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1818
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2052
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1462
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
988
8.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
982
31.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1064
41.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 3878 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5013 | |
| Integer Score | 3717 | |
| Floating Point Score | 4039 | |
|
AES-XTS
|
5013
8.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3582
18.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4998
236.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2437
6.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3557
4.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3845
1.20 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4299
233.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3742
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
3951
30.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3573
41.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4495
5.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5135
31816.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3192
175.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4186
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4191
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4739
232.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8087
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6583
5.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3416
30.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2116
67.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1982
76.6 images/sec |