| User | Zreshanshani |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 20:29:29 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | Realme 6 |
| Model ID | realme RMX2001 |
| Motherboard | oppo6785 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6785V/CC |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.05 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.60 GB |
| Single-Core Score | 479 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 635 | |
| Integer Score | 471 | |
| Floating Point Score | 471 | |
|
AES-XTS
|
635
1.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
433
2.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
527
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
543
1.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
477
560.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
484
151.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
560
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
278
88.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
524
4.08 Klines/sec |
|
|
Camera
|
490
5.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
237
296.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
713
4418.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
323
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
563
4.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
594
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
754
37.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
919
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
752
603.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
462
4.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
349
11.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
166
6.42 images/sec |
| Multi-Core Score | 1514 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2074 | |
| Integer Score | 1547 | |
| Floating Point Score | 1349 | |
|
AES-XTS
|
2074
3.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1763
8.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1986
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1209
3.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1576
1.85 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1618
507.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2086
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1763
561.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1596
12.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
800
9.28 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
905
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2041
12643.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1020
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1736
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1685
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1708
83.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2369
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2212
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1043
9.34 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
883
28.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
592
22.9 images/sec |