| User | theVAYRON |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 17:58:05 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C09 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. H310M PRO-VDH PLUS (MS-7C09) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8350K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4.00 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1060 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1465 | |
| Integer Score | 1001 | |
| Floating Point Score | 1121 | |
|
AES-XTS
|
1465
2.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
951
4.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1137
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
943
2.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
936
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
955
299.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1045
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
998
317.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1026
7.99 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1035
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
934
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1077
6671.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1074
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1023
7.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1761
86.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2021
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1086
872.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
946
8.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
859
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1001
38.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3113 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3633 | |
| Integer Score | 2904 | |
| Floating Point Score | 3480 | |
|
AES-XTS
|
3633
6.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2489
12.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3351
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1789
5.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2433
2.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3069
961.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3612
196.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3023
963.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3428
26.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3522
40.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3123
3.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3716
23022.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3537
194.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3670
28.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3573
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5611
275.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6247
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3917
3.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3373
30.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1911
61.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1902
73.5 images/sec |