| User | skean |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 15:54:04 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro11,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-189A3D4F975D5FFC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4258U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Frequency | 2.90 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.91 GB DDR3 SDRAM 799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 604 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 865 | |
| Integer Score | 563 | |
| Floating Point Score | 650 | |
|
AES-XTS
|
865
1.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
577
2.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
636
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
584
1.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
509
598.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
499
156.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
583
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
557
177.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
568
4.43 Klines/sec |
|
|
Camera
|
568
6.59 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
497
621.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
676
4185.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
534
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
602
4.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
619
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1054
51.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1101
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
728
584.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
530
4.75 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
530
16.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
551
21.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 1289 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1966 | |
| Integer Score | 1206 | |
| Floating Point Score | 1355 | |
|
AES-XTS
|
1966
3.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1347
6.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1480
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1247
3.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
947
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1106
346.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1265
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1237
394.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1222
9.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1084
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1101
1.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1551
9608.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1111
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1190
9.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1344
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1988
97.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2372
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1702
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1091
9.77 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1039
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1020
39.4 images/sec |