| User | Sirboys |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 15:21:44 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | ECS G41T-M7 |
| Motherboard | ECS G41T-M7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium E5500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 2.79 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Wolfdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 398 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 329 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 50 | |
| Integer Score | 350 | |
| Floating Point Score | 331 | |
|
AES-XTS
|
50
87.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
410
2.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
486
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
275
774.1 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
331
388.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
425
133.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
376
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
259
82.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
388
3.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
274
3.18 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
212
265.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
440
2728.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
143
7.86 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
431
3.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
450
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
443
21.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
762
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
483
387.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
267
2.39 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
304
9.72 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
154
5.97 images/sec |
| Multi-Core Score | 638 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 96 | |
| Integer Score | 679 | |
| Floating Point Score | 641 | |
|
AES-XTS
|
96
167.1 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
798
4.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
927
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
417
1.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
695
815.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
810
253.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
703
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
534
170.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
775
6.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
610
7.07 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
417
521.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
853
5282.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
661
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
863
6.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
803
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
758
37.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1301
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
954
766.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
495
4.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
442
14.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
223
8.61 images/sec |