| User | Nathidraws |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 13:23:17 +0000 |
| Views | 6 |
| Notes | CPU Benchmark |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 780 |
| Motherboard | Dell Inc. 03NVJ6 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Duo E7500 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 2.93 GHz |
| Maximum Frequency | 2.93 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Wolfdale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 531 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 305 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 47 | |
| Integer Score | 333 | |
| Floating Point Score | 287 | |
|
AES-XTS
|
47
81.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
322
1.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
514
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
246
694.0 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
334
391.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
339
106.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
394
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
239
76.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
360
2.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
322
3.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
236
295.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
461
2856.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
133
7.33 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
441
3.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
359
8.86 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
470
23.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
588
8.02 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
295
237.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
166
1.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
240
7.67 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
145
5.60 images/sec |
| Multi-Core Score | 624 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 88 | |
| Integer Score | 615 | |
| Floating Point Score | 733 | |
|
AES-XTS
|
88
153.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
909
4.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
912
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
254
715.7 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
576
676.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
468
146.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
701
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
544
173.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
896
6.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
649
7.52 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
530
663.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
921
5706.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
738
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
953
7.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
878
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
916
44.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1515
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1037
832.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
539
4.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
537
17.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
260
10.1 images/sec |