| User | stormyninja |
| Upload Date | Mon, 15 Jun 2020 00:28:15 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock AB350 Gaming-ITX/ac |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.24 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1046 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2126 | |
| Integer Score | 918 | |
| Floating Point Score | 1144 | |
|
AES-XTS
|
2126
3.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1018
5.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1118
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
909
2.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
790
927.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
790
247.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
920
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
809
257.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
876
6.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1096
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1046
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1066
6604.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1382
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
979
7.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
983
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1924
94.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1880
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1233
990.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
902
8.08 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
973
31.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
756
29.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5763 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5404 | |
| Integer Score | 5431 | |
| Floating Point Score | 6541 | |
|
AES-XTS
|
5404
9.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6026
30.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7104
336.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3117
8.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6050
7.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5901
1.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6091
330.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4127
1.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
6007
46.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5717
66.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7270
9.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8669
53708.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6273
344.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6780
52.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5978
147.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10328
506.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11936
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9893
7.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5733
51.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3503
112.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2390
92.3 images/sec |