| User | ILIA-IG |
| Upload Date | Sun, 14 Jun 2020 22:18:21 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.3 (Build 19D76) |
| Model | iMac (21.5-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-63001698E7A34814 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1200 MHz |
| Single-Core Score | 1296 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1740 | |
| Integer Score | 1188 | |
| Floating Point Score | 1456 | |
|
AES-XTS
|
1740
2.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1329
6.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1228
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1153
3.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1059
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1148
359.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1212
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1177
374.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1143
8.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1262
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1221
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1453
9000.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1152
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1231
9.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1198
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2443
119.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2263
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1640
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1180
10.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1394
44.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1384
53.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5553 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5287 | |
| Integer Score | 4979 | |
| Floating Point Score | 6840 | |
|
AES-XTS
|
5287
9.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7838
39.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8074
382.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2693
7.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3889
4.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4309
1.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4495
244.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4844
1.51 MB/sec |
|
|
Clang
|
4810
37.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6290
72.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6679
8.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9709
60153.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6760
371.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7699
59.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6633
163.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8710
427.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12742
173.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10915
8.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7084
63.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3326
106.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2400
92.7 images/sec |