| User | calbertlima |
| Upload Date | Sun, 14 Jun 2020 19:02:37 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 EVO R2.0 |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8350 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.01 GHz |
| Maximum Frequency | 4.21 GHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 536 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 673 | |
| Integer Score | 538 | |
| Floating Point Score | 510 | |
|
AES-XTS
|
673
1.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
692
3.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
684
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
523
1.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
475
557.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
509
159.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
553
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
436
139.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
530
4.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
494
5.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
438
547.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
435
2694.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
383
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
494
3.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
408
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1060
52.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1048
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
540
433.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
382
3.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
617
19.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
292
11.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2504 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2342 | |
| Integer Score | 2494 | |
| Floating Point Score | 2554 | |
|
AES-XTS
|
2342
3.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3400
17.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3479
164.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1473
4.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2161
2.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2688
842.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2897
157.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1914
609.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2870
22.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2314
26.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2236
2.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2488
15412.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2517
138.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2960
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2249
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4405
216.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5239
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3225
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2073
18.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2093
66.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1002
38.7 images/sec |